close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Proč právě Proužek?

19. července 2017 v 14:23 | Sametovka |  Warriors

Zdravím,
dnes tu máme konečně první článek o něčem. Mám v plánu samozřejmě více článků, ale nechce mi do nich vkládat cizí kresby a svých moc nemám. A články bez obrázků by nikdo nečetl, že? :D
Tak! Ačkoli je zcela jasné, proč jsem v Rychlíkovi našla zalíbení, proč právě Proužek je mým nejoblíbenějším, nad tím zůstává mnohým rozum stát. Podobný článek jsem už psala kdysi na svém bývalém blogu, ale mileráda se zopakuji.
http://pre04.deviantart.net/bdb1/th/pre/f/2017/199/3/4/darkstripe_by_aussienka-dbgt5mj.png
Přiznám se, že co jsem četla teď znova Warriors po třetí díl, přišel mi Proužek dost "bleh" a říkala jsem si "Jo, Proužek je šour a nevím, co jsem na něm tak žrala.", ale stačila finální scéna s vyhnáním Drápa a bylo mi to jasný.
V scéně při vyhnání Drápa se Dráp ptá, jestli s ním Proužek půjde do vyhnanství. Ten odmítne se slovy, že Drápovi věřil a vzhlížel k němu jako k nejlepšímu válečníkovi v celém lese. Posléze mu vyčítá, že mu ani neřekl o Zlomeném. Kam tím mířím? Věřím, že Proužek nikdy nebyl vyloženě zlý. Vzhlížel je ke špatné kočce. Dráp byl koneckonců jeho učitel.
Já se tu nesnažím omlouvat jeho činy. Například to, že sežral kořist dřív, než jí přinesl na hromádku, to přeci udělal i Ohnivous. Sice kvůli Ohnivousovi pak nikdo nezemřel, ale tohle byla pravděpodobně jen shoda náhod.
Všichni pravděpodobně víme, že i přes Proužkovo odmítnutí se k Drápovi přidat, se k němu stejně po vyhnání v šesté knize přidá.
Neobhajuji ho, ale obdivuji jeho nesmírnou loajalitu k někomu jako je Dráp. I když Proužek věděl, že je Dráp pěknej pacholek, byl mu věrný až do konce. Asi jsem prostě měla vždycky slabost pro podobné postavy, za to nemůžu. Proužek asi nebyl úplně svatoušek, netvrdím, že je. Ale vše špatné udělal jen díky Drápovi. Což neznamená, že není odpovědný za vše co udělal.
Navíc je méně nevinný než Pohroma, kterého všichni milují. Já ho ráda nemám, Pohroma byl jen pomstychtivý vrah, nic víc. Kvůli komplexům z dětsví přeci nejdu na ulici a nebudu náhodně zabíjet lidi.
Proužek je záporná postava, moje oblíbená záporná postava. A potřebuje více lásky, tak se nad ním zamyslete ;-; Já si ho nikdy nepředstavovala jako nějakého starého morouse, jak byl Šedákem popisován. Nepředstavovala jsem si ho ani jako v SSS Warrior cats. Představovala jsem si ho jako nedomrlé vypelichané vychrtlo (bez broad shoulders :'DD), co nemá vlastní názory a tak je krade z úst toho šoura Drápa. Jeho máma se sice za něj styděla, ale .. já ne :D
Navíc mi vždy připadal podobný Randallovi z Příšerek s.r.o a toho fakt zbožňuju nade vše, takže pššt, smiřte se :D

(abych vás šokovala, oblíbila jsem si i Modrou Hvězdu .. dokud nezešílela :c)
Ps.: Tečka je trapná :D
 


Komentáře

1 AmberPaw AmberPaw | Web | 22. července 2017 v 15:02 | Reagovat

Promiň, ale Tečka není trapná. Možná ti to tak připadá, protože máš ráda záporáka, ale mě ne. A navíc, ten vztah mezi ní a Ohnivousem byl trapnej, ale ta kočka Tečka ne. :D
PS: Povol smajlíky.

2 Sametoffka Sametoffka | Web | 22. července 2017 v 21:20 | Reagovat

[1]: Tak aspoň nudná minimálně je! ;D Navíc ta kniha o ní byla velkej shit.

3 Lea Lea | Web | 22. července 2017 v 22:10 | Reagovat

No já ti nevím, takhle z tvého pohledu máš asi pravdu xD ale nikdy jsem ho zas tak nemusela >.>  občas mi připadal jako srab :,D (uh, to jsme taky. ale ššššššš)
A obrázek je top ;-;
PS: Tečka je průměrná micinka v klanu :c mám ji ráda

4 Sametoffka Sametoffka | Web | 22. července 2017 v 23:05 | Reagovat

[3]: Tak každý máme jiný názory, o tom to asi je ;D

5 Stříbrná jiskra Stříbrná jiskra | 3. července 2020 v 20:08 | Reagovat

Já žádný obrázek nevidím :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama