Warriors

Proč právě Proužek?

19. července 2017 v 14:23 | Sametovka

Zdravím,
dnes tu máme konečně první článek o něčem. Mám v plánu samozřejmě více článků, ale nechce mi do nich vkládat cizí kresby a svých moc nemám. A články bez obrázků by nikdo nečetl, že? :D
Tak! Ačkoli je zcela jasné, proč jsem v Rychlíkovi našla zalíbení, proč právě Proužek je mým nejoblíbenějším, nad tím zůstává mnohým rozum stát. Podobný článek jsem už psala kdysi na svém bývalém blogu, ale mileráda se zopakuji.
http://pre04.deviantart.net/bdb1/th/pre/f/2017/199/3/4/darkstripe_by_aussienka-dbgt5mj.png
Přiznám se, že co jsem četla teď znova Warriors po třetí díl, přišel mi Proužek dost "bleh" a říkala jsem si "Jo, Proužek je šour a nevím, co jsem na něm tak žrala.", ale stačila finální scéna s vyhnáním Drápa a bylo mi to jasný.
V scéně při vyhnání Drápa se Dráp ptá, jestli s ním Proužek půjde do vyhnanství. Ten odmítne se slovy, že Drápovi věřil a vzhlížel k němu jako k nejlepšímu válečníkovi v celém lese. Posléze mu vyčítá, že mu ani neřekl o Zlomeném. Kam tím mířím? Věřím, že Proužek nikdy nebyl vyloženě zlý. Vzhlížel je ke špatné kočce. Dráp byl koneckonců jeho učitel.
Já se tu nesnažím omlouvat jeho činy. Například to, že sežral kořist dřív, než jí přinesl na hromádku, to přeci udělal i Ohnivous. Sice kvůli Ohnivousovi pak nikdo nezemřel, ale tohle byla pravděpodobně jen shoda náhod.
Všichni pravděpodobně víme, že i přes Proužkovo odmítnutí se k Drápovi přidat, se k němu stejně po vyhnání v šesté knize přidá.
Neobhajuji ho, ale obdivuji jeho nesmírnou loajalitu k někomu jako je Dráp. I když Proužek věděl, že je Dráp pěknej pacholek, byl mu věrný až do konce. Asi jsem prostě měla vždycky slabost pro podobné postavy, za to nemůžu. Proužek asi nebyl úplně svatoušek, netvrdím, že je. Ale vše špatné udělal jen díky Drápovi. Což neznamená, že není odpovědný za vše co udělal.
Navíc je méně nevinný než Pohroma, kterého všichni milují. Já ho ráda nemám, Pohroma byl jen pomstychtivý vrah, nic víc. Kvůli komplexům z dětsví přeci nejdu na ulici a nebudu náhodně zabíjet lidi.
Proužek je záporná postava, moje oblíbená záporná postava. A potřebuje více lásky, tak se nad ním zamyslete ;-; Já si ho nikdy nepředstavovala jako nějakého starého morouse, jak byl Šedákem popisován. Nepředstavovala jsem si ho ani jako v SSS Warrior cats. Představovala jsem si ho jako nedomrlé vypelichané vychrtlo (bez broad shoulders :'DD), co nemá vlastní názory a tak je krade z úst toho šoura Drápa. Jeho máma se sice za něj styděla, ale .. já ne :D
Navíc mi vždy připadal podobný Randallovi z Příšerek s.r.o a toho fakt zbožňuju nade vše, takže pššt, smiřte se :D

(abych vás šokovala, oblíbila jsem si i Modrou Hvězdu .. dokud nezešílela :c)
Ps.: Tečka je trapná :D
 
 

Reklama